ICQRAJA NEWSLETTER No 5

[Dej of d dej]

Petak 29.09.2000.

[Novosti]

Vozdra ajsikjurajo!!!!

Sta ima??? Sta radite??? Kako ste ???
Ja?? Ma dobro sam eto ... devera se. Ma i on je dobro ... znate Dinu
... vazda nesto muti ... al necemo sad o tome ... necu da pricam cojeku
iza ledja. Novo ??? Ma nista posebno ... raspust nam poceo ... i
trajace dva dana ... ej ja ... i evo imate pred sobom jubilarni, 5.
broj ICQraja newslettera ...
Sadrzaj je standardni (wow ... izmislili smo standard), pa ga necu
kucati ...

[Song of d dej]

JURA STUBLIC - SRCE NA CESTI

Vozio sam prema gradu stodvadeset na sat
Nisam bio pijan   ni napusem
Cist kao ruza sa suncem u ocima
Vozio sam prema gradu stodvadeset na sat

Vidio sam kako mases i oduzeo gas
Usla si u moja kola i svezala pojas
A na radiju je bila ljubavna pjesma moja ruka na tvom ramenu
Tamo na cesti mi je ostalo srce na vrucem asfaltu
A na radiju je bila ljubavna pjesma moja ruka na tvom ramenu
Tamo na cesti mi je ostalo srce na vrucem asfaltu

Milion kilometara od nigdje, na autoputu bratsva i jedinstva
Kod hiljadu prve rupe osjetih miris krvi i benzina
A na radiju je bila ljubavna pjesma, moja ruka na tvom ramenu
Tamo na cesti mi je ostalo srce na vrucem asfaltu
Na radiju je bila ljubavna pjesma, moja ruka tvom ramenu
Tamo na cesti mi je ostalo srce na vrucem asfaltu

Tamo na cesti mi je ostalo srce na vrucem asfaltu

Nananana...

[Ivent of d dej]

Danas je otvorenje Macao-a (unutra). Na otvorenju ce svirati popularni
rock bend "Ofinger", a na pitanje pitanje postavljeno konobaru: "Hocel
sta biti besplatno zbog otvorenja?" dobili smo pozitivan odgovor: zrak.
Da li to znaci da ce poslije otvorenja naplacivati i zrak ne bih vam
znao reci ... nadamo se da ce drzava kontrolirati cijenu zraka kao
sto kontrolira cijene nafte.

[Vedr of d dej]

Evo nista ne vidim od sunca .. al nije tolko vruce.

[Mudrost of d dej]

Kafana je centar svijeta. (majstor Bajro)

[Cosak]

JADI MLADOG IKS IPSILONA

Jeste li culi pricu Iks Ipsilonu?
Ne?
Dozvolite mi da je ispricam ...

Mladi Iks zivi u drzavi Dingilvil. Nasih je godina i pohadja "Gopcu
imnaziju" u glavnom gradu drzave, Yenici. Danas mu je dan fino krenuo.
Probudio se u standardno vrijeme (06:30), pustio da svira Fink Ployd,
i polako se razbudjivao do 06:45. U 06:45 je ustao i obukao se. To mu
je uzelo 5 minuta. Onda je u narednih 10 minuta uradio sve sto je
potrebno da se uradi u kupatilu i u gradjevini iz pretprosle kolumne
(hali), tako da je u 07:00 bio spreman za jedan od najvaznijih dnevnih
obroka, po vaznosti odmah poslije rucka i vecere, dakle, dorucak.
S obzirom da mu je za dorucak trebalo 5 minuta, a da u skolu polazi
oko 07:10 ovaj visak vremena popunio je citanjem njegovog omiljenog
sedmicnjaka "Okupirani Dingilvil". Za to vrijeme je uspio da procita
cak jedan tekst i da pregleda ostatak novina. Standardno, u 07:10
je krenuo prema kuci svog komsije i kolege iz klupe Takotija Crnogorca.
S obzirom da je Takotije bio pravi Gorocrnac (Gora Crna, drzava koja
se nalazi zapadno od Dingilvila, ciji stanovnici imaju ljenost kao
vrlo izrazenu osobinu, op. nekog iz mase), trebalo mu je 5 minuta da
sidje s drugog sprata. Dakle, mladi Iks zajedno sa Takotijem je krenuo
tacno u 07:15 prema skoli. Na pola puta do skole, oko 07:20, sreli su
prijateljicu iz rareda, Janku Bugo. Janka je odlucila da im se
pridruzi pa su put do skole nastavili zajedno. U skolu su dosli oko
07:25, a 5 minuta im je uzelo penjanje na treci sprat i dolazak do
ucionice. Prvi cas je bio nevazan, uglavnom su se svi razbudjivali i
pisali zadace za ostale casove. Drugi cas je bio zestok. Imali su
usmenu provjeru znanja iz opste psihopatologije, mladi Iks se izvukao,
Takotij je imao ocjenu, a Janka je dobila negativnu. Treci cas je bio
iz nesigurnosti nedemokratskog drustva, a poslije toga, muski dio
Iksovog razreda zbog koncerta odrzanog u obliznjoj koncertnoj dvorani
prije par dana nije trebao imati muzickog. Medjutim, taj termin je
zauzela profesorka poljoprivredne automatike, da bi nadoknadili cas
izgubljen njenom krivicom. Naravno, to je za Iksa i njegove prijatelje
iz razreda bilo neprihvatljivo pa su se dali na sve cetiri strane.
Iks je zajedno sa prijateljem Maj Storom, kojeg zovu Bajro krenuo da
trazi gorivo za motokultivator. Ovaj put su imali srece i gorivo su
nasli u prvoj prodavnici. Posto im je ostalo vremena, skoknuli su do
Iksove kuce da bi tamo ostavili visak stvari. Po povratku imali su cas
motike, a onda prvog maternjeg jezika, gdje su i Bajro i mladi Iks
dobili najbolju ocjenu koja se dobiti moze. Poslije toga su imali cas
misterije kod profesora Xiha. Taj cas je brzo prosao i poslije zvona,
Iks, Bajro i Takotije su se zaputili kuci. Kada je Iks dosao kuci, u
kuci nije bilo nikoga. Na stolu je stajala poruka "Otisli smo do Ziteva
imas u sporetu sirnice, podgrij i jedi!". Mladi Iks je to i uradio.

Eto ... to je bila prica o mladom Iks Ipsilonu. Ako se pitate zasto je
naslov "Jadi mladog Iks Ipsilona", odacu vam jednu tajnu: mladi Iks je
trebao da napise kolumnu za casopis "rettelswen ajarqci", bio je u
jadima zato sto nije imao inspiracije, ali ... kako to biva u svim
sapunicama, mladi Iks se izvukao. Kako ... zakljucite sami.

Cica - mica gotova je prica. (hvala Bogu, op. nekog iz mase)


Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka

Copyright (c) ICQRAJA team

